Web otevřen 2010
  Fotoblog  rok :   20132012 | 2011 |                                                                           Home | Profil | Kontakt |

   Aktualizace této galerie byla 1.1.2014 ukončena. Další fotografie naleznete v prezentaci na adrese

                                                                     fotomilan.cz
Před mnoha a mnoha lety jsem poprvé uslyšel cvaknutí závěrky fotoaparátu. A tak začala moje fotografická éra. Ten první aparát byla Smena za necelých 300,- tehdejších Kčs. Dále následovala německá Beiretka. Na vypůjčeném zvětšováku jsem tvořil první fotografie. Nejlépe šly na odbyt reprofota televizních přenosů formule 1. Ofotografovaná televizní obrazovka s typickým televizním rastrem byly něco co ze mne v očích spolužáků udělalo "pana fotografa". Čas letěl, aparáty zatlačily do nenávratna jiné bohulibé zájmy, holt ta příroda.
K focení jsem se opět dostal až po mnoha letech jako fotodokumentátor jednoho okresního muzea. Najednou jsem měl k dispozici nevídanou techniku. Pentacon SIX TL, Zenit TTL, Praktica BC 1, Ricoh, Hasselblad a hromadu příslušenství. Také jsem musel proniknout do tajů barevné fotografie, zpracování diapozitivů, reprofotografie, velkoformátové fotografie. Nádherná léta.
Ale nic netrvá věčně, život šel dál a já také. Po dalších letech a kompaktech Kodak a Samsung jsem si pořídil první své zrcadlo. Pentax MZ 50. Mimochodem na svoji dobu dobrý aparát. Ale to už na dveře klepala amatérská digitální technika.
Můj první digitální kousek byl Olympus Camedia C-160. Vydržel hodně, rozhodně víc než Canon A 70, který jsem si pořídil po něm. Všechny recenze ho v té době vychvalovaly, ale větší křáp jsem neměl. Čip mu odešel do věčných lovišť dva měsíce po záruce. Další byl opět Olympus SP 500. Ten vydržel i několik pádů na zem. Logicky následovala první digitální zrcadlovka. S vědomím výhod i nevýhod formátu 4/3 to byl opět Olympus. E 410, následoval E 600. Oba používám doposud. Skla používám Zuika a Sigmu.
Olympus ZUIKO 14-54 mm
Olympus ZUIKO 40-150 mm
Olympus ZUIKO 50-200 mm
Sigma 105 mm makro
A řadu dalších hejblátek a hračiček, které k fotografování patří. Stejně, ale s postupem let zjišťuji, že nejdůležitější je dobré světlo, námět a pak teprve technika. Nemám rád velké úpravy fotografií. Chci, aby fotka vyjádřila ten jediný moment, kdy je pořízena, tak jaký skutečně byl. Fotografie maximálně doostřuji, HDR a podobné libůstky mě moc nezajímají.
Takže kolegové všem přeji dobré světlo.

A na závěr "pod ikonkou" pár fotek jak mě vidí kamarádi.